خالص سازی پتاسیم نیترات

خالص سازی پتاسیم نیترات

خالص سازی پتاسیم نیترات یکی از فرایند‌هایی است که می‌توانیم بر روی پتاسیم نیترات انجام دهیم تا درصد خلوص آن را افزایش دهیم. این فرایند به صورت روتین در کارخانجات قدیمی تولید پتاسیم نیترات انجام می‌شد و خالص سازی پتاسیم نیترات را بارها و بارها انجام می‌دادند تا به درصد خلوص مناسبی از پتاسیم نیترات برسند.

اما امروزه و در کارخانجات مدرن تولید پتاسیم نیترات دیگر این فرایند رایج نیست و از دستگاه‌های مدرن‌تری استفاده می‌شود. برای خالص سازی تنها کافی است یک محلول اشباع شده بسازید و دما را کاهش دهید. شما با این فرایند در واقع فرایند تبلور مجدد را انجام داده‌اید و ماده مورد نظرتان را خالص کرده‌اید.

مواد اولیه لازم برای خالص سازی پتاسیم نیترات

خالص سازی نیترات پتاسیم

خالص سازی پتاسیم نیترات در ۵ گام

 گام اول: اندازه‌گیری مواد اولیه

اولین گام در خالص سازی پتاسیم نیترات اندازه‌گیری و ترکیب مواد اولیه لازم برای این واکنش است. انحلال‌پذیری پتاسیم نیترات در آب بسیار بالاست و در واقع می‌توانیم بگوییم چیزی حدود ۲۱۸ گرم پتاسیم نیترات می‌تواند در ۱۵۸ گرم آب در دمای ۱۰۰ درجه حل شود.

همچنین در دمای ۰ درجه می‌توانیم ۱۳.۳ گرم پتاسیم نیترات را در آب حل کنیم و این نشان‌دهندده میزان انحلال‌پذیری بسیار بالای پتاسیم نیترات است.

منحنی انحلال‌پذیری پتاسیم نیترات

گام دوم: حل کردن پتاسیم نیترات در آب

برای شروع کار می‌توانیم ۲۵۰ گرم پتاسیم نیترات را به ۱۷۵ میلی‌لیتر آب در حال جوشیدن اضافه کنیم. برای این کار ابتدا مقدار ۱۷۵ میلی‌لیتر آب را به درون یک ماهی‌تابه یا قابلمه بریزید و آن روی اجاق قرار دهید تا به دمای جوش برسد.

پس از اینکه آب به دمای جوش رسید دما را کاهش داده و پتاسیم نیترات را به آب اضافه کنید. سپس با یک جسم شیشه‌ای به قدری پتاسیم نیترات را هم بزنید که به طور کامل حل شود. اگر در حین فرایند حل کردن و جوشیدن آب مقدار زیادی آب بخار شد کمی آب به ماهی‌تابه اضافه کنید. در واقع ما به مقدار متعادلی آب نیاز داریم.

خالص‌ سازی پتاسیم نیترات

 

گام سوم: خنک کردن محلول برای تبلور مجدد

در گام سوم باید محلول اشباع شده پتاسیم نیترات را در یک ظرف شیشه‌ای بریزید و چند دقیقه‌ای صبر کنید تا محلول خنک شود. پس از اینکه محلول کمی خنک شد و به دمای اتاق رسید آن را به درون یخچال منتقل کنید  ۲۴ ساعت به آن زمان بدهید تا فرایند تبلور به طور کامل انجام شود.

گام چهارم:خارج کردن محلول اضافی و گرفتن آب

در روز بعد که محلول را از یخچال خارج کردید شاهد مقدار زیادی بلور پتاسیم نیترات و مقداری محلول در بالای آن خواهید بود. در این مرحله باید محلول رویی را از ظرف خارج کنیم و سعی کنیم رطوبت اضافی را بگیریم.

برای این کار سعی کنید همان قاشق شیشه‌ای را در لبه ظرف قرار دهید و محلول رویی را در تماس با آن از ظرف اصلی خارج کنید. این کار باعث می‌شود بلورهای پتاسیم نیترات همراه با محلول از ظرف خارج نشوند.

پس از خارج کردن محلول رویی باید با همان میله یا قاشق شیشه‌ای اولیه اقدام به خرد کردن بلو‌رهای پتاسیم نیترات کنید به شکلی که بلورهای به هم پیوسته از هم جدا بشوند و سپس بلورها را به منظور آب‌گیری در بین یک کاغذ یا پارچه آب گیر ریخته و فشار دهید تا آب اضافی خارج شود.

پتاسیم نیترات متبلور

 

گام پنجم: خشک کردن پتاسیم نیترات

پس از انجام مراحل فوق باید پتاسیم نیترات را به روی یک ظرف شیشه‌ای و یا چوبی مسطح بریزید و مدتی را صبر کنید تا رطوبت اضافی بلورهای پتاسیم نیترات در دمای اتاق تبخیر شوند.

خالص سازی پتاسیم نیترات

 

منبع

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *