پرتال صنعت شرق - پتاسیم نیترات

شرکت پرتال صنعت شرق در سال ۱۳۸۳ کار خود را با تولید پتاسیم نیترات صنعتی آغاز کرد و اقدام به تامین نیاز بخشی از بازار داخل نمود. پس از چندی و با تلاش تیم تحقیق و توسعه و سرمایه‌گذاری قابل توجه تیم مدیریتی شرکت خط تولید پتاسیم نیترات آزمایشگاهی نیز به مجموعه شرکت افزوده شد.

پس از گذشت چندین سال از فعالیت مجموعه و در دهه ۹۰، شرکت پرتال صنعت شرق با تکیه بر توان علمی جوانان متخصص مجموعه اقدام به بازتولید دستگاه‌ها و افزایش کیفیت و بهره‌وری دستگاه‌های مجموعه نمود.

این تغییرات منجر به افزایش توان تولیدی مجموعه شد و همین موضوع نیز سبب شد تا بتوانیم درصد قابل توجهی از نیاز بازار داخل به این کالای استراتژیک را تامین کنیم. تمام تلاش ما این است که بتوانیم ایران عزیزمان را از لحاظ وجود مواد اولیه شمیایی به خودکفایی و استقلال برسانیم و برای رسیدن به این مهم به کمک شما عزیزان نیاز خواهیم داشت.

با توجه به اهداف استراتژیک شرکت مبنی بر تقویت تولید داخل و استفاده از ظرفیت‌های بومی هر منطقه همچون جوانان با استعداد منطقه اقدام به سرمایه‌گذاری و احداث واحدهای تولیدی گوگرد مایع در همدان، سولفات مس در اصفهان و نیترات سدیم در قم نمودیم. احداث این واحدهای تولیدی با توجه به نیاز بازار بوده و محل قرارگیری این واحدها نیز بر اساس استعدادهای بومی هر منطقه تعیین شده است.

یکی از اهداف والای پرتال صنعت شرق کمک به خود کفایی و استقلال کشورمان ایران در زمینه مواد اولیه صنایع و کودهای کشاورزی است و در راستای دست‌یابی به این مهم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد. اصلی‌ترین سرمایه‌و نیروی محرک ما در این مسیر وجود جوانان با انگیزه و با استعداد در داخل ایران است. دانش و انگیزه جوانان این مرز و بوم در کنار تجربیات و سرمایه تیم مدیریتی پرتال صنعت شرق می‌تواند عامل مهمی در راستای دست‌یابی به این هدف باشد.